Negatif Enerjinin Neler Yapabileceğini Biliyor Musunuz?

İnsan  fiziksel bir yapıya sahip olduğu gibi  bir enerji alanına da sahiptir. Vücut içinde devamlı titreşen bir elektromanyetik akım vardır. Bu akım bir bedenden diğerine akış yapabildiği gibi, insandan  maddeye yada maddeden insana akış yapabilir. Kullandığınız kalemden, yattığınız yatağa akış yapabilir. Bu enerji pozitif ve negatif olabilir ve sağlıklı bir bedende negatif enerji bulunmaz, eğer kişi kötümser düşünmeye yada kodlamaya başlarsa negatif enerji üretmeye başlar. Negatif enerji üreten bir insan mutsuzdur, sürekli mutsuz olur ve mutsuzluğunu yayar. Bizlerde bu negatif enerjileri ister istemez maruz kalırız. Evet tahmin ettiğiniz gibi İslam inancında bu negatif enerjiye Nazar diyoruz.

Bazen biriyle tanışırız – çok itici geldi deriz, bazen biriyle tanışırız – çok kanım kaynadı deriz, bütün bunlar akımların birbirini çekip itmesidir. Bazen bir mekana girdiğinizde içiniz ferahlarken, bazen bir mekana girdiğinde boğulacak gibi olursunuz. Başka bir örneği etrafımızdaki insanlardan verebiliriz. Öyle insanlar vardır ki, hep mutsuzsunuz şikayet eder, yada kendini diğer insanlardan daha üstün görür, etrafına negatif enerji saçar. Bu insanı evinizde bir koltuğa oturtsanız o koltuk o kişinin enerjisi ile yüklenir ve siz oturduğunuzda size geçer. Yani kısaca bu alanlar ile, bu kişiler ile sürekli karşılaşırız ve negatif enerjiye maruz kalırız.

Peki negatif enerji etkisi altında olduğunuzu nasıl anlarsınız?

  • Sebepsiz huzursuzsanız, endişeliyseniz
  • Aynı sorunlar sürekli devam ediyorsa ve kısır döngüye girdiyse
  • İnsanlar sizinle konuşunca iyi hissediyor ve siz kendinizi kötü hissediyorsanız.
  • Bir işte sona gelirken sürekli sorun yaşıyorsanız
  • Uykusuzluk, iştahsızlık halsizlik yaşıyorsanız
  • Kısmetsizlik ile kanka olmuşsanız
  • Karabasanlar görüyor, izlediğinizi düşünüyor ve korku duyuyorsanız.
  • Her her işiniz yarım kalıyorsa.

Bu durumlarda Kehribar bizi koruyucu etki gösterir. Asabiyeti yok etmeye yardımcı olur. İyileştirici ve sakinleştirici etkisi vardır. Kehribar taşı sol bileğe takıldığı takdirde depresyonu önler. Ağrı kesici özelliğinin dışında Nazara karşı çok etkilidir. Çocuklara eski zamanlardan beri Kehribar takı takılması yada elbiselerinin iç kısımlarına dikilmesi bu yüzdendir.

Hepimize kem gözlerden uzak, bol pozitif anıların dolu olduğu günler diliyoruz.

.