Kehribar ve stres azaltıcı etkileri

Doğal Baltık kehribarı, dünya üzerindeki en kaliteli ve faydalı kehribar türü olarak kabul edilir. Ağrı kesici, hücre yenileyici ve canlandırıcı etkisiyle hastalıklara karşı doğal bir destek ürünü olduğu gibi, günümüzde herkesin ciddi anlamda mustarip olduğu strese karşı da etkili bir savunma yöntemidir. Kehribar ve stres azaltıcı özellikleri, binlerce yıldır bilinmekte ve Keltler, İskandinavlar, Araplar, Mısırlılar, Çinliler gibi pek çok topluluk tarafından etkin olarak kullanılmaktadır.

Uykusuzluk, trafik, kalabalık, gürültü, elektronik cihazların yoğun kullanımı gibi etkenler, özellikle büyük şehirlerde yaşayanların ruhsal ve zihinsel dengesiniz olumsuz şekilde etkiliyor. Gün boyu maruz kaldığımız bütün bu stres kaynaklarının bedenlerimize yüklediği negatif etkilerden kurtulmak için başvurduğumuz meditasyon, terapi ya da tıbbi tedavi yöntemlerine alternatif bir destek yöntemi olarak, Baltık kehribarı imdadımıza yetişiyor. Nasıl mı?

Tenle doğrudan temas eden Baltık kehribarı, vücut ısısıyla birlikte iyileştirici özelliklerini göstermeye başlar. Elektrostatik özellikleri sayesinde, vücuttaki negatif elektriği uzaklaştırır, ağrıyı dindirmeye yardımcı olur ve iyileşme süreçlerini hızlandırır. Duygu durumunu dengeleyen,  zihni temizlemeye ve konsantrasyonu artırmaya yardımcı olan kehribar, aynı zamanda bilgisayar, cep telefonu, mikrodalga fırın ve benzeri elektrikli cihazlardan yayılan radyasyonun etkilerini de minimize eder.

Doğal kehribar mucizesini deneyimlemek için siz ne bekliyorsunuz?

Diğer blog yazılarımıza göz atın!

%100 sertifikalı Baltık kehribarından ürünlerimizi inceleyin.

kehribarın strese etkileri