Kehribar emzirme kolyesi

kehribar emzirme kolyesi

Bebekler, dünyaya gelişlerinin ilk 3 ayını atlattıktan sonra, dikkatini annelerinden başka yönlere kaydırmaya başlarlar. Bu, onların artık içine doğdukları dünyayı daha yakından tanımak istediklerinin ilk sinyalleridir; gördükleri ve duydukları her şey, renkli ve parlak her cisim onlar için acilen keşfedilmesi gereken birer gizemdir. Ne kadar küçük ve savunmasız görünürse görünsün, çevresine ilgi duyan ve her şeyi merak eden küçük bebeğinizin dikkatini özellikle beslenme saatlerinde toplayabilmek, bu evreyle birlikte oldukça zor bir hal alır. İşte bu noktada imdadınıza emzirme kolyeleri yetişir. Plastik, kumaş, tahta, silikon ve benzeri basit materyallerden yapılan emzirme kolyeleri, bebeğinizin dikkatini size yöneltmesine ve beslenme saatlerinden maksimum verimi almasına yardımcı olur. Fakat bir kehribar emzirme kolyesi takıyorsanız, bebeğinizin dikkatini toplamaktan daha fazlasını yapabilirsiniz.

anne bebek kehribar

Her şeyden önce kehribar emzirme kolyeleri, plastik ve silikon benzeri materyaller gibi sanayi ürünü malzemelerden değil, tamamen doğal bir taş olan kehribardan yapılır. %100 sertifikalı Baltık kehribarı kullanılarak üretilen bu kolyeler, bebekler için kullanılan diş kolyeleriyle aynı özelliklere sahiptir ve yüksek miktarda süksinik asit içerir. Kehribarın insan sağlığını destekleyici, ağrı kesici ve stres azaltıcı nitelikleri, hem annelere hem de bebeklere dinginlik ve huzur verir. Doğal kehribar taşından yapılan boncukların içindeki farklı renkte ve özellikteki katmanlar, ışığın kırılmasıyla birlikte bebeğinizin dikkatini çekecek görüntüler sunarak, konsantrasyonunu toplamasına yardım eder ve anne ile bebek arasındaki duygusal ilişkinin gelişmesini destekler. Bebeğiniz, kehribar emzirme kolyesi sayesinde dikkati dağılmadan size ve süt emmeye odaklanır; bebeğiniz emdikçe sütünüzün erken kesilme riski de azalmış olur. Zira dikkati dağılan bebek daha az süt emer, süt emmeyen bebek doymaz, o emmediği için süt azalır ve gün içinde hem sizin, hem de bebeğinizin huzursuzluğu artar…

kehribar emzirme kolyesi

Aynı zamanda bebeğinizin motor becerilerinin gelişmesinde de önemli rol oynayan kehribar emzirme kolyesi, emzirme esnasında dikkatini size yönlendiren bebeğinizin yaptıklarınızı taklit etmeye başlamasına yardımcı olur. Ellerinizle yaptıklarınıza benzer hareketler yapan bebeğiniz, bu sayede karnını doyururken motor becerilerini yönetmeyi de öğrenir. Kehribardan farklı malzemeler kullanılarak yapılan emzirme kolyeleri görünüşleri açısından eviniz dışında kullanıma uygun olmayabilir; fakat kehribar emzirme kolyesi fonksiyonel olduğu kadar güzel ve şık da görünür. Kehribar emzirme kolyesini dilediğiniz takdirde bebeğinizin emzirme dönemi sona erdikten sonra dahi hoş bir takı olarak kullanmaya devam edebilir; bakımını doğru şekilde yaptığınız takdirde torununuzun kullanması için bile saklayabilirsiniz. Kehribartasi.com koleksiyonundaki anne kolyelerine ve anne-bebek setlerine hemen göz atın!