Sıkça Sorulan Sorular

Bebeğinizin yanaklarındaki ateşi ve kızarlıklığı azaltır, tiroid bezlerini harekete geçirerek diş kaşıntısını hafifletmeye yardımcı olur. Bağışıklık sistemini güçlendirir, yaraların iyileşmesini hızlandırır, boğaz ağrısının tedavisine yardımcı olur, kulak ve mide enfeksiyonlarını iyileştirir ve solunumla ilgili rahatsızlıkları tedavi etmeye destek olur. Kehribar taşından yapılan boncuklar vücutta biriken statik elektriği kendilerine toplayıp hapsederler. Kehribar taşı benzersiz sonuçlar verir ve tamamıyla doğaldır.
Kehribartasi.com’dan satın alabileceğiniz kehribar diş kolyeleri, diş çıkarma dönemindeki bebekler tarafından takılmak üzere üretilmiştir. Çiğneme oyuncağı olarak kullanılmamalıdır.
Bebeğinizin vücut sıcaklığıyla aktive olan kehribar taşındaki süksinik asit, vücut tarafından emilir ve kan dolaşımına karışır.
8 haftalık ve üzeri bebekler, diş çıkarmaya ve buna bağlı huzursuzluk belirtileri göstermeye başladıkları anda kehribar diş kolyesini kullanabilirler.
Hayır. Bu kolye bebeğinizin çiğnemesi için değil, takması için yapılmıştır. Bebeğinizin kolyeyi ağzına götürmesini engellemek istiyorsanız, kolyeyi giysilerinin altına, vücuduna temas edecek biçimde takabilirsiniz. Bu sayede hep bebeğiniz kolyeyi görmeyerek unutacaktır, hem de kehribar boncuklar vücut ısısını daha hızlı emerek etkisini daha çabuk gösterecektir. Bebeğinizin çiğneme arzusunu gidermek için çiğneme oyuncaklarını kullanabilirsiniz.
Kehribar taşı, bakımı doğru yapıldığı sürece son derece dayanıklıdır. Bu sayede bebeğinizin kullanmasından sonra gelecek kuşaklar için dahi güvenle saklayabilirsiniz.
Kehribar diş kolyesi yalnızca diş çıkarma döneminde kullanabileceğiniz bir tedavi destekleyicidir ve diş çıkarma ağrılarını hafifleterek, huzursuzluk, uykusuzluk ve diş kaşıma gibi durumları minimize ederek bebeğinize yardımcı olur.
Kehribar kolyelerimiz, bebeğiniz için herhangi bir tehlike yaratmaması için özel olarak tasarlanmıştır. Her boncuğun önünde ve arkasında bulunan düğümler, kolye olağanüstü şartlara maruz kalıp kopmadığı sürece bebeğiniz için herhangi bir yutma tehlikesi arz etmez ve boncukları dağılarak kaybolmaz.
Kehribartasi.com ailesi olarak bebeğinizin uyuduğu ya da yalnız kaldığı anlarda kolyeyi çıkarmanızı öneririz.
Kehribar diş kolyelerimiz bir süs eşyası olarak değil, her cinsiyetten bebeğin diş çıkarma döneminde yaşadığı rahatsızlıkları giderecek bir tedavi destekleyici olarak üretilmiştir. Bu sebeple, kız ya da erkek bebekleriniz için rahatlıkla kullanabilirsiniz.
Kehribar taşındaki ağrı azaltıcı esas madde süksinik asittir. Şayet etkisi en yüksek kolyeyi satın almak istiyorsanız, kolyenin şeklinden, renginden ve görünüşünden çok, en yüksek süksinik asit oranına sahip olanları satın almalısınız. Kehribartasi.com’da satılan tüm kolyeler Baltık Denizi’nden çıkarılan baltık kehribarından yapılmıştır ve kehribar türleri arasındaki en yüksek süksinik asit oranına sahiptir. Bununla birlikte ham (işlenmemiş) boncuklar ısıl işlem görmediği için, işlenmiş boncuklara oranla biraz daha fazla süksinik asit içerirler. Şayet bebeğiniz diş çıkarma dönemini ağır semptomlarla geçiriyorsa, tercihinizi ham boncuklu modellerden yana kullanabilirsiniz.
Yetişkinler kehribar kolye, bileklik ve tespih gibi eşyaları her ne kadar güzel göründüğü için tercih etse de, kehribar taşı dünyanın pek çok yerinde eski çağlardan beri egzama, baş ağrısı, vücut ağrıları, mide ağrıları, solunum problemlerini iyileştirmek ve stres gibi sorunları ortadan kaldırmak amacıyla kullanılmaktadır.

Şıklığı ve şifayı bir arada sunan Kehribartasi.com’un geniş ürün yelpazesine hemen göz atın!